Výlety do okolních míst

Vodní nádrž a bývalé město Přísečnice

Přísečnice (německy Pressnitz) byla hornickým městem v Krušných horách. Začátkem sedmdesátých let dvacátého století bylo rozhodnuto o stavbě přísečnické přehrady, která vedla k postupné demolici města a zatopení jeho území. Více o Přísečnici zde nebo zde


Jelení hora

S výletem na Přísečnici můžete spojit výlet na úžasnou vyhlídku na Jelení hoře (německy Haßberg). Je to 993 metrů vysoký nefelinitový kopec v Krušných horách a nejvyšší bod geomorfologického okrsku Přísečnická hornatina. 

Přímo na vrchol vede žlutě značená žlutá turistická značka turistická trasa, která je odbočkou z červeně značené červená turistická značka trasy z Nové Vsi do Měděnce. Po severozápadním úbočí vede modře značená modrá turistická značka trasa z Vejprt přes Černý Potok a hráz přísečnické nádrže a souběžně s ní také cyklotrasa č. 23. Více se dozvíte například tady anebo tady.


Osada Königsmühle

Königsmühle (česky Králův Mlýn) je zaniklá osada v okrese Chomutov. Nachází se asi 2 km jihovýchodně od Loučné pod Klínovcem v nadmořské výšce 915 m pod prameništěm potoka Černá voda. Zanikla vysídlením v 50. letech 20. století. Zbytky osady se nachází na severním okraji přírodní rezervace Horská louka u Háje. Z osady se v podobě zřícenin dochovalo několik domů. Od roku 2012 se u nich každoročně koná land art setkání řezbářů, hudebníků, stonebalancerů a jiných umělců. Jeho hlavním organizátorem je publicista Petr Mikšíček. Více informací najdete na stránkách osady.


Ježíškova stezka

Ježíškovu cestu (se dvěma okruhy) najdeme v Božím Daru. Populárně naučná stezka v nadmořské výšce 1 028 metrů je určená především pro děti. Celý okruh měří 12,9 km, zkrácený 5,6 km. Lze ji absolvovat celoročně, pěšky i s kočárkem, je sjízdná i na kole, v zimním období na běžkách. A můžete s sebou vzít i vašeho pejska. Stezka je otevřena denně. Pročtěte si více na stránkách Božího Daru.


Vrchol Plešivec

Areál Plešivec je zábavní park pro celou rodinu. Adrenalin park je situován na hoře Plešivec, 1028 metrů na mořem. Naleznete zde 9 atrakcí, které Vám vystačí na celý den. Okolí je jako dělané na procházky. Na vrcholu je rozhledna, která Vám umožní nádherný výhled do okolí. V zimě se Plešivec a jeho okolí mění v moderní lyžařský areál, kde najdete více než 10 km sjezdovek a 3 čtyřsedačkové lanovky. Další informace o atrakcích hledejte zde.


Klášterec nad Ohří

Klášterec nad Ohří je město v okrese Chomutov ležící v nadmořské výšce 320 metrů v údolí Ohře mezi Krušnými a Doupovskými horami, přímo pod Měděncem. Ve městě najdete zámek, v němž se nachází muzeum porcelánu, zámek pak obklopuje krásný rozlehlý anglický park. K parku přiléhají Lázně Evženie. Ve městě se také nachází Aquapark s mnoha vodními atrakcemi pro děti i dospělé. Víc informací o kulturních akcích, gastronomii a dalších akcích v Klášterci čtěte zde.