Lezecké cesty

Sfingy

Sfingy jsou přírodní památka o rozloze 0,6 hektaru nacházející se v Krušných horách na katastru Kamenné, místní části obce Měděnec v okrese Chomutov. Předmětem ochrany jsou až 15 metrů vysoké skalní útvary vzniklé ve čtvrtohorách procesem mrazového zvětrávání. Oblast je chráněna od 15. července 1983. Pěšky se od domu ke sfingám dostanete za 15 minut. (Zdroj)

Perštejnské skály

Rozsáhlá skalní oblast s delšími výstupy. Skály se nachází zejména na levém břehu Ohře mezi Bočí a Perštejnem. Masívy jsou tvořeny drobnozrnnou, jemnozrnnou dvojslídnou ortorulou, nazývanou oharecká rula (oharecký granulit), spadají k řece kolmými, až 40 metrů vysokými stěnami s orientací na jih. Představují asi největší lezeckou oblast v našem okolí, vzdáleny jsou cca 13 km. (Zdroj)

Kotvina

Kotvina se nachází nedaleko skal u Perštejna, na levém břehu řeky Ohře, pod zříceninou Šumburk, mezi Kláštercem nad Ohří a Perštejnem. Skalní masívy spadají k řece kolmými, až převislými stěnami, s maximální výškou 35 m a orientací převážně na jih. Autem pohodlně dojedete až ke skalám. (Zdroj)

Skály u Tušimic – PP Želinský meandr

Řeka se tu zařezává hluboko do okolního terénu, skály jsou tak slušně kryty před větrem. Stěny jsou orientovány na jih, slunce od rána do večera - to poskytuje pohodové lezení i v zimních měsících. (Zdroj)

Hraniční věž Kryštof

Jde o nejmohutnější skalní věž na Chomutovsku, v lese těsně u hranic. Název věže je podobně jako jméno obce odvozen od zakladatele Kryštofových Hamrů - Kryštofa Gráda z Grunbergu. (Zdroj)

Skály Na Strašidlech

Skály leží jižně pod vrcholem horského hřbetu "Na Strašidlech" SZ od Horní Blatné. Výška stěn je od 6 do 25 metrů. Charakter: Jsou tu všechny formy lezení–plotny, spáry, sokolíky, kouty, komíny i krátká hřebe­novka. Je zde horší přístup, pěšky vás ještě od auta čekají cca 2 km.


Ferraty

Nové Hamry

Přímo ve městě Nové Hamry jsou 4 kratší ferraty. Přístup autem je téměř až ke skále. (Zdroj)


Walter Keiderling – Německo

Kousek od města Erlabrun se nachází celkem dlouhá ferrata obtížnosti C. Je to zvládnutelná trasa s několika mírně exponovanými úseky vhodná i pro začátečníky. (Zdroj)

Wolkenstein – Německo

Společně s via ferratou Wolfspfad se nachází v malebné oblasti nad řekou Zschopau. Strmá cesta vedoucí až k hradu, končící u vyhlídky hradní zdi. (Zdroj)