Vrch Mědník

Vrch Mědník (910 m.n.m.), památka UNESCO, leží na hřebeni Krušných hor a je zdaleka viditelnou dominantou. Poskytuje i výhled do dalekého okolí. Pod jeho jižním svahem se rozkládá bývalá hornická obec. Mědník se vypíná přímo nad naším domem, můžete si tam tak každé ráno jako rozcvičku vyběhnout, nebo si večer užít romantickou procházku a západ slunce za vrchem.

V zimním období ocení především vaše ratolesti dlouhý kopec, který lze využít k bobování a sáňkování. Nedostatku sněhu není třeba se obávat.

Na vrcholu dal František Julius, vévoda z Sachsen-Laenburgu v roce 1674 postavit kapli Neposkvrněného početí panny Marie.

Výhledy jsou opravdu úchvatné. Co lze z Mědníku vidět? Na severní straně nelze přehlédnout Velký Špičák, východněji se rozkládá údolní nádrž Přísečnice s Jelení horou (víc info zde). Východně a severovýchodně stojí na hřebeni Krušných hor více než dvacet nově vybudovaných větrných elektráren. Jihovýchodním směrem lze vidět západní část Podkrušnohorské pánve s komíny elektráren, doly, ale také plochu Nechranické přehrady a v údolí Ohře ležící města Klášterec nad Ohří (víc info zde) a Kadaň. Pohled jižním směrem skýtá výhled na Měděnec a níže údolí Ohře od Perštejna po Klášterec. Za řekou se vypínají ležící hřebeny Doupovských hor. Západním směrem leží vrcholy Meluzína, Klínovec a Fichtelberg. (Zdroj)